Jaki typ poręczy wybrać?

zdjecie_5390_dekoracyjne_porecze_do_schodow

Jak wiadomo w przypadku schodów świetnie sprawdza się materiał, jakim jest drewno. Mówimy tu jednak o solidnym materialne, specjalnie zaimpregnowanym, trwałym i nie narażającym nas na jakieś skrzypienia, jak to niekiedy ma miejsce w starych schodach. Obecnie tego typu konstrukcje są dalekie od tego typu niedogodności.

Przykładem mogą być drewniane schody strychowe i nie mowa tutaj o tych najprostszych konstrukcjach, które choć są solidne przypominają nam bardziej drabinkę, niż poważne schody. Nawet w przypadku właśnie takich schodów prowadzących na strych możemy wykorzystać strukturę, która to będzie nam przypominała tradycyjne schody.

Tu warto nadmienić, że takie schody na strych mogą wyglądać bardzo estetycznie i istnieje duża dowolność, wiele rozwiązań dotyczących tego typu ciągu stopni prowadzących do góry. Zawsze mówimy o wejściu na strych, ale nie mniej ważne jest też zejście poziom niżej, a zatem schody takie nie mają wyłącznie wyglądać, ale też muszą okazać się bezpieczne. Dlatego też do tego rodzaju konstrukcji wymyśla się najróżniejsze poręcze na schody.

Poręcze takie tworzą wraz z pionowymi belkami całą balustradę. Należy pamiętać, że zamiast belek mogą zostać wykorzystane na przykład stalowe wsporniki. Nie jest to jednak warunek konieczny, ponieważ wszystko zależy od tego, gdzie takie schody się znajdują. Jeżeli gdzieś w kącie pomieszczenia to taka poręcz może być przytwierdzona do ściany, a wówczas żadne słupki pionowe nie są potrzebne.

źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *