Jaki rodzaj poręczy wybrać?

th

Poręcze na schody są dopasowane głównie do schodów jakie oferowane są w sprzedaży. Mogą mieć różne kształty i nie zawsze są wygodne. Jednak ważne jest to, aby wybrać ten najlepszej jakości ponieważ chodzi o to aby trzymały się przez wiele lat. Kiedy ludzie mają dzieci, wtedy poręcze na schody są drewniane, a szczebelki bardzo blisko siebie. Ważna jest również wysokość tak, aby idąc po schodach łatwo było się ich trzymać i wchodziło się swobodnie.

Do wyboru są poręcze bardzo różnorodne, ponieważ mogą być tylko przymocowane na schodach jak również i na ścianie. Znaczenie mają także schody ponieważ skręcane bardziej potrzebują poręczy niż proste. Jedyne produkty jakie poręczy nie potrzebują to schody składane, ponieważ osoba trzyma się kolejnych szczebelek wchodząc na górę. Ważne tylko aby je dobrze ustawić aby nie chwiały się podczas użytkowania. Taką samą funkcję spełniają drabiny na strych które to mają zastępować schody w wielu sytuacjach.

Czasami schody mają bardzo artystyczne wzory, które nadają im waloru i upiększają dane pomieszczenie. Zamiast szczebelek można również zamontować zwykłe poziome deski drewniane. Jeśli ktoś nie chce poręczy, wówczas może schody może podświetlić, aby w nocy nie było żadnych problemów. Wszelkie budynki administracyjne czy urzędy mają schody razem z poręczami i są one bardzo stabilne. Co kilak lat należy je sprawdzać i w razie potrzeby wymienić na nowe.

źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *