Elementy stanowiące poręcz

spiral-926736_960_720

Kiedy to pod uwagę weźmiemy taki element jak schody w budynku, czy nawet na zewnątrz warto powiedzieć coś na temat poręczy. Te mogą być wykonane z różnych materiałów i niekiedy będzie to metalowy element, który to w środku jest albo pełny, albo też pusty. Tu zarówno w jednym, jak i drugim przypadku powinniśmy powiedzieć o wykończeniu poręczy. Element taki możemy dokupić oddzielnie pamiętając o tym, by pasował on do naszej poręczy.

Jeśli chodzi o poręcze schodowe to takich elementów dodatkowych jest więcej, by wspomnieć także o zaślepce. Ta może mieć różny kształt, ale pamiętajmy o tym, że w przypadku poręczy możemy mówić właśnie o różnego rodzaju kształtach, a jedynym warunkiem jest tu dobra chwytliwość. Co do elementu, jakim to są poręcze na schody trzeba też powiedzieć coś o kolejnym ważnym elemencie, a zatem wspornikiem ściennym, który to znajduje się przy murze i to na nim montowana jest wspomniana tutaj poręcz. Taki element też można kupić oddzielnie. Niekiedy istotny może być tak zwany łącznik, przynajmniej w przypadku kiedy to mówimy o nieregularnej konstrukcji.

Pamiętać należy, że montaż poszczególnych elementów może nam przysporzyć wielu kłopotów, dlatego też dobrze, kiedy to decydujemy się na zakup zestawu, który to może stanowić pełną konstrukcję wraz z balustradą. Często takie elementy można zamówić i dobrze kiedy to montowane są one podczas wykończenia budynku, kiedy to jeszcze nie trzeba burzyć ścian itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *