Elegancja czy funkcjonalność?

stairs-947591_960_720

Niezależnie czy posiada się piętrowy dom, dom z poddaszem czy dwupoziomowe mieszkanie, trudno je sobie nawet wyobrazić bez odpowiednich schodów. Okazuje się, że chociaż kojarzą się głównie ze starym budownictwem, to jednak wielu osobom wciąż kojarzą się z luksusem i niebywałą elegancją. Dodatkowo we wnętrzarstwie znów zapanowała moda na to, co klasyczne, tradycyjne, a przy tym wysmakowane w swoje prostocie.

Schody warto więc jak najbardziej wyeksponować, już niezależnie czy pojawią się w holu czy salonie. Zamiast jednak eksperymentować z kształtem stopni, o wiele lepiej jest zwrócić baczną uwagę na poręcze schodowe, które mogą stać się przepiękną, ale jednocześnie bardzo praktyczną ozdobą.

Poręcze na schody mogą być bardzo różne. W sklepach z wyposażeniem do domów czy w sieci www można znaleźć poręcze schodowe najprostsze, wykonane z drewna w naturalnym kolorze, jak również i o wiele bardziej fantazyjne poręcze, które na myśl przywodzą te znane z bogatych rezydencji z dawnych lat. Zanim wybierze się ten najlepszy wzór warto dobrze się zastanowić. Schody dobrze jest wyeksponować, ale uważać trzeba na pewną wnętrzarską pułapkę przerostu formy nad treścią. B

y schody nie wyglądały komicznie, powinny w jakiś sposób wpasowywać się w wystrój całego wnętrza. Podobnie jak w wielu dziedzinach, również i we wnętrzarstwie doskonale sprawdza się zasada, że mniej to jednak więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *