Drewniane schody strychowe

stairs-1036882_960_720

Schody na strych to rozwiązania, w których to wykorzystuje się wiele materiałów, czy to jednolitych, czy też łączących poszczególne tworzywa. Możemy tu mówić o schodach składanych, oraz tych występujących na stałe, bez możliwości prostego demontażu. Nie sposób pominąć tu faktu, że najczęściej mamy na myśli drewniane schody strychowe.

Drzewo sprawdza tu się doskonale. Odpowiednio wykonane, jest trwałe, wygodne dla stóp, a przy tym wygląda bardzo estetycznie i jest elementem zdecydowanie wpływającym na aspekt dekoracyjny i aranżacyjny wnętrza. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że możemy tutaj pozwolić sobie na wiele pomysłów konstrukcyjnych i oczywiście poza tym jak wtapia się w otoczenie taki właśnie element, to jest to funkcjonalny bieg stopni prowadzących na najwyższą kondygnację, strych, czy też poddasze.

Jednak takie schody drewniane na strych mogą też pełnić wyłącznie rolę użytkową, nie specjalnie wpływającą na wystrój pomieszczenia. O ile niektóre mogą znajdować się w dowolnym pomieszczeniu (nawet salonie), o tyle inne stanowiące jedynie składaną, kilkusegmentową drabinkę też są popularne. Szczególnie kiedy to strych jest miejscem bardzo rzadko wykorzystywanym i gdzie dostajemy się po takich drewnianych schodkach drabinkowych na górę, która to wówczas często jest zastawiona otwieranym włazem i to często nie specjalnie szerokim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *