Dodatkowe zabezpieczenia przy poręczy

woman-1354183_1280

Kwestie bezpieczeństwa są jednymi z najważniejszych, ale i podstawowych, jakie są brane pod uwagę przy wystroju wnętrz, choć w ostatnim czasie kładziony zdaje się być większy nacisk na sferę designu. W każdym razie – przy klatkach schodowych są najczęściej montowane poręcze na schody, które samo w sobie stanowią znaczne zabezpieczenie dla osób wchodzących po schodach.

Dodatkowo, przy śliskich poręczach można zamontować dodatkowe nakładki, które będą niwelowały możliwość wystąpienia poślizgu na tych poręczach. Podobne nakładki można zastosować na poszczególnych schodkach, swego czasu zresztą były one dosyć modne jeszcze kilkanaście lat temu jako dodatkowy element w domach.

Same poręcze schodowe muszą być zwykle wykonane w taki sposób, by możliwie najlepiej służyły swoim użytkownikom. Ponadto bardzo ważna jest kwestia konstrukcyjne, czyli wykorzystanie odpowiedniej jakości materiałów oraz bardzo istotna jest kwestia ich wykonania. Powinny to być elementy wykonane z najlepszej jakości produktów, szczególnie że poręcze są dosyć eksploatowanym elementem.

Przy obecności małych dzieci w domu warto jest zastosować tak w ogóle element dodatkowo zabezpieczający, jak montaż furtek przy wejściu na schody – tak, by choć w pewnym stopniu móc kontrolować to, gdzie dziecko może wejść. Zaś użycie nakładek zabezpieczających, na przykład gumowych jest szczególnie pomocne dla osób starszych i mających problemy z chodzeniem.

Więcej na: schody.velset.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *