Dlaczego schody strychowe są coraz popularniejsze?

IMG_0397

W dzisiejszych czasach zakup działki budowlanej wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, przez co większość właścicieli domów musi się ograniczać pod względem przestrzeni użytkowej. Również z tego powodu wiele osób decyduje się na postawienie domów piętrowych, w których poddasze nie zawsze spełnia rolę stricte użytkową, ale przynajmniej służy jako miejsce do przechowywania.

Aranżując budowę niewielkiego domu, warto zdecydować się na zakup produktów minimalistycznych, które nie zajmują wiele przestrzeni. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest rezygnacja ze standardowych schodów wewnętrznych na rzecz typowych modeli strychowych.

Strychowe schody elektryczne lub wysuwane są stosunkowo tanie, gustownie wykonane i bardzo minimalistyczne, co doskonale pasuje zarówno do nowych, jak i starszych domów. Największą ich zaletą jest to, że posiadają bardzo zwartą konstrukcję, dzięki czemu zajmują wyjątkowo mało miejsca. Mają również właz na poddasze, który posiada specjalną izolację termiczną, a sam w sobie też nie zawiera wiele powierzchni podłogi drugiego piętra.

Wysuwane schody na strych są tańsze od modeli z napędem elektrycznym, ale równie przyjemne w użytkowaniu. Są przede wszystkim wykonane z takich materiałów, by były lekkie i nie sprawiały problemów w ręcznym wsuwaniu i wysuwaniu. Niektóre z nich posiadają dodatkowe udogodnienia, jak poręcz metalowa lub antypoślizgowe stopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *