Akcesoria do schodów na poddasze

237_1

Kupując schody na strych, zwróć uwagę nie tylko na producenta, jakość wykonania drabinki i kwestie wizualne, ale również na dodatki, które warto zamontować. Tutaj znajdziesz przydatny przegląd najbardziej popularnych akcesoriów.

Poręcze schodowe – jeden z najczęściej kupowanych elementów. Jest tani, ale bardzo przydatny, ponieważ znacząco podnosi komfort poruszania się po drabince i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa. Montaż jest przyjemny i prosty oraz nie wymaga specjalnych zdolności. Często jest tym elementem, który pozwala na szybsze pokonywanie stopni oraz stabilniejsze poruszanie się po drabince. Poręcze na schody można zamówić u tego samego sprzedawcy, u którego kupujemy drabinkę i właz.

Barierki – barierkę montujemy na górze włazu. Pozwala na bezpieczniejsze pokonanie ostatnich szczebli. Dzięki niej nawet osoby starsze mogą z łatwością wchodzić na strych, bez uczucia niepewności i strachu.

Stopki – przeznaczone są do tego, aby ochronić podłogę przed zarysowaniem. Nakłada się je na koniec drabinki. Polecane są szczególnie wtedy, gdy schody często pozostają rozłożone, co ma miejsce głównie w przypadku poddaszy użytkowych lub częściowo mieszkalnych, czyli takich, na których mieści się np. pokój gościnny.

Wszystkie powyższe elementy można zamówić w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży schodów na poddasze. Ich cena jest niewielka a możliwości ogromne. Warto zwrócić na nie uwagę przed finalizacją zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *